صفحه اصلی
با مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی، جشنوارۀ ملی شعر نیکوکاری برگزار شد
  • 25253 بازدید

مراسم اختتامیه جشنواره شعر نیکوکاری، شامگاه دوشنبه ۳۰ خردادماه با حضور جمعی از چهره‌های فرهنگی کشورمان در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای نجم‌الدین شریعتی همراه بود، سیدمهدی طباطبایی، عضو هیئت علمی و مدیر فرهنگی دانشگاه به قرائت بیانیه هیئت داوران پرداخت و سپس از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

در بخش کودک و نوجوان این جشنواره، سمیه تورجی از شیراز، عباسعلی سپاهی یونسی از مشهد و قاسم بای از گلستان، به‌ترتیب حائز رتبه اول تا سوم شدند. در بخش ترانه، معصومه صاحبی از مشهد و علی سلیمانیان از زرین‌شهر اصفهان مشترکاً رتبه اول، رضا نیکوکار از رشت رتبه دوم و علی عابدی از قم، رتبه سوم را کسب کردند. در بخش شعر کلاسیک نیز جواد الهی‌پور از قم، مهدی جهاندار از اصفهان و علی‌اصغر شیری از قم، به‌ترتیب حائز رتبه اول تا سوم شدند. در بخش رباعی و شعر کوتاه، مریم پیله‌ور از رشت، محمدجواد منوچهری از مشهد، فاطمه عبودی‌زاده از اهواز، حامد طونی، محسن کاویانی و فاطمه آل مجتبی از قم و در بخش سپید و نیمایی، علیرضا رجبعلی‌زاده از تهران، معصومه شاکری از خراسان رضوی، مرضیه شهیدی از لرستان، آرش پورعلیزاده و مجتبی صفدری از رشت مورد تقدیر قرار گرفتند.

محمدعلی مجاهدی، عبدالجبار کاکایی، سیدمهدی طباطبایی، علی‌محمد مودب، میلاد عرفان‌پور و طیبه شامانی داوران این جشنواره بودند و بیش از ۶۰۰ اثر در محورهای «همدلی، همیاری و یاریگری»، «پرداختن به مصادیق نیکوکاری»، «آسیب‌های اجتماعی» و «نیکوکاری در سیره اهل بیت (ع)» به دبیرخانۀ جشنواره ارسال شده بود.

​​​​​​​

افزودن نظرات