صفحه اصلی
اولین جلسه هسته فکری دانشجویی معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد
  • 30262 بازدید

اولین جلسه هسته فکری دانشجویی معاونت فرهنگی و اجتماعی با هدف افزایش مشارکت دانشجویان در تصمیم‏ سازی برنامه ‏های فرهنگی، شنیدن نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات ایشان در مورد فعالیت‏های جاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در تاریخ 27 بهمن ماه 1400 در سالن کنفرانس این معاونت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر علیرضا طالب‌پور معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر سیدمهدی طباطبایی مدیر فرهنگی و اجتماعی، محمدرضا صالحی دانشجوی کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی، علی نصیری دانشجوی کارشناسی مهندسی برق، نگین علی نقیان دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی، مریم خادم پیر دانشجوی کارشناسی زیست فناوری، زهرا عسکری دانشجوی کارشناسی شیمی، حمیدرضا اسلامی دانشجوی کارشناسی زبان و ادبیات فارسی، حسین خاکدامن فارغ‌التحصیل و مسئول کافه‌بهشت دانشگاه، شعری طریقت منفرد و آقای آقاباباگلی دانشجوی ارشد اندیشه سیاسی در اسلام تشکیل شد، دانشجویان نقطه نظرات خود را در مورد فعالیت‏های فرهنگی دانشگاه به شرح زیر بیان داشتند.

آقای آقاباباگلی : در بدو ورود دانشجویان اتفاق خاص فرهنگی برای دانشجویان رخ نداده است و همچنین اطلاع‌رسانی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه ضعیف است.

علی نصیری: فعال کردن انجمن‌ها و کوشش برای گسترش فعالیت‌های اتحادیه انجمن های علمی، نبودن بودجه مشخص برای صفحه‌آرایی و طراحی جلد نشریات باعث پایین آمدن کیفیت کار می‌شود، فعال نبودن استادان مشاور انجمن علمی، چرخه کار انجمن ها را کند می‌کند، عیدانه‌های دانشجویی ورود های جدید سال پیش به خوبی توزیع نشد و بسیاری از دانشجویان این بسته را دریافت نکردند.


محمدرضاصالحی : کم توجهی به علوم انسانی، توجه داشتن امور فرهنگی به نیازهای معنوی دانشجویان، مشارکت نداشتن با دانشگاه‏های دیگر.

شعری حقیقت منفرد : کم‌اطلاعی از فعالیت‌های معاونت فرهنگی

زهرا عسکری :کم‌توجهی به نقش ورزش در فرهنگ، پیشنهاد تشکیل کانون کوهنوردی

خادم پیر: سردی فضای دانشگاه که آن را به دبیرستان دوم تبدیل می‌کند. کم‌کار بودن معاونت فرهنگی در مناسبت‌های سال، تخصیص بودجه مشخص به تشکلها و کانون‌ها

نگین علی نقیان: همکاری کم با نهادهای خارج از دانشگاه، دیده نشدن فعالیت‌های فرهنگی به دلیل تنگنای مالی.


حسین خاکدامن: هویت دانشجویی و دانشگاهی دانشجویان کم شده است. فضای فرهنگ سازمانی معاونت فرهنگی واکنشی است و نه کنشگر، بحران هویت دانشجویان در دانشگاه، ناشناخته بودن معاونت فرهنگی در دانشگاه، تبعات ضد فرهنگی تصمیم‌گیری‌های سایر بخش‌های دانشگاه، تاثیر مشکل خوابگاه بر انجام فعالیتهای فرهنگی، معاونت فرهنگی رسانه شاخصی ندارد، کم‌اعتنایی به افراد در معاونت فرهنگی


حمیدرضا اسلامی: کم‌مهری به دانشجویان از سوی کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی، نبود بودجه مشخص برای انجمن‌های علمی.

قرار است این جلسات هر دو هفته یکبار به صورت مستمر در معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شود و از تمام دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه، جهت شرکت در این هسته فکری دعوت بعمل می ‏آید.

افزودن نظرات