صفحه اصلی
«بهمن نامور مطلق» رئیس فرهنگستان هنر شد
  • 1714 بازدید

به گزارش خبرگزاری فارس، در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که عصر امروز (سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۹۹)، با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، برگزار شد، بهمن نامورمطلق به عضویت پیوسته فرهنگستان هنر درآمد و به مدت ۴ سال به ریاست این فرهنگستان منصوب شد.

 نامورمطلق دارای مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته زبان‌شناسی و رایانه، و دکتری در رشته ادبیات تطبیقی از دانشگاه بلزپاسکال در کلرمون ـ فرانسه است. او دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی است و مقالات و کتاب‌های متعددی در زمینه‌های بینامتنیت، اسطوره‌شناسی، دانش‌های تطبیقی، نقد تکوینی هنر و ادبیات و... تألیف کرده است.

نامورمطلق پیش‌تر در سال‌های ۱۳۸۱ تا 1388 به‌عنوان دبیر و معاون پژوهشی فرهنگستان هنر فعالیت داشته است. او همچنین سِمت معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستیِ سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، و معاونت پژوهشی خانه هنرمندان را در کارنامه خود دارد.

نامورمطلق در حال حاضر سرپرستی دانشگاه هنرهای اسلامی‌ایرانی استاد فرشچیان را بر عهده دارد.

به گزارش فارس، پیش از بهمن نامور مطلق، علیرضا اسماعیلی از شهریور 1397 سرپرستی فرهنگستان هنر را برعهده داشت. پیش از او، علی معلم دامغانی به مدت ۹ سال رئیس فرهنگستان هنر بود.​​​​​​​

افزودن نظرات