صفحه اصلی
اولین همایش از سلسله همایش‌های گفتگو های فرهنگی ایران و چین
  • 387 بازدید

 

با توجه به پیشینه روابط تاریخی و تعاملات فرهنگی بین ایران و چین از دیرباز و رشد حال حاضر جایگاه چین در سطح بین‌الملل، لزوم تعمیق بخشیدن به درک و دانش دوجانبه، در فضای آکادمیک دو کشور امری بدیهی و ضروری است.

بر همین اساس برگزاری این همایش توسط گروه زبان چینی دانشگاه شهید بهشتی به عنوان اولین گروه زبان چینی در ایران می‌تواند باعث آشنایی هر چه بیشتر پژوهشگران و فعالان دانشگاهی دو کشور باشد و ارتباطات و تعاملات دو کشور در سایه پژوهش‌های تاریخی و فرهنگی  و فضای گفتمانی اهل علم عمق بیشتری پیدا کند و از طرفی زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های همکاری علمی و فرهنگی برای دانشگاه، اعضای هیئت علمی و دانشجویان و دانش‌پژوهان باشد.

ایجاد محورهای تحقیقی در زمینه علوم‌انسانی مثل ایران‌شناسی، چین‌شناسی و ایجاد گفتمان‌های تاریخی و فرهنگی و ادیانی و زبانی جهت رشد و توسعه این محورها در فضای آکادمیک دو کشور، محورهای اصلی این همایش دو روزه است.

با محوریت مسایل فرهنگی فی مابین دو کشور بویژه مسئله ایرانشناسی ضرورت های این مبحث و وضعیت و چشم انداز آن  در روز سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ ـ ۲۸ مهرماه سال جاری برگزارخواهد شد.

این همایش بصورت آنلاین و در پلتفرم وبینار برگزار خواهد شد علاقمندان جهت شرکت در همایش می توانند به لینک داخل پوستر مراجعه‌ کنند.

 

برنامه زمان بندی اولین سلسله همایش های بین المللی گفت و گوهای فرهنگی بین ایران و چین

 

发自 Android Yahoo 邮箱

افزودن نظرات