صفحه اصلی
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز معلم
  • 16965 بازدید

دکتر سعداله نصیری قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتی؛ در پیامی دوازدهم اردیبهشت‌ماه روز بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

 

 

 

باسمه تعالی

دوازدهم اردیبهشت، سالروز شهادت اندیشمند فرزانه، آیت‌الله مرتضی مطهری که به‌درستی روز معلم نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است تا با ارج نهادن به مقام شامخ و جایگاه اندیشه این عالم فرزانه، صمیمانه‌‌ترین مراتب سپاسگزاری و قدردانی خویش را محضر استادان و اعضای محترم هیأت علمی و همکارانم به عنوان بخشی ازجامعه علمی کشور که عهده‌دار امر آموزش و پژوهش در دانشگاه شهید بهشتی هستند، تقدیم کنم.

بی‌تردید پیکره هر جامعه در صورتی پویا و ماندگار است که روح فرهنگ در آن جریانی خلاّق داشته باشد و جای بسی افتخار و سرافرازی است که ایرانیان ازسپیده ‌دم تاریخ تمدن، با فرهیختگی، پرچمدار فرهنگ و گسترش آن در پهنه گیتی بوده‌اند.

آثار استادان و شخصیت‌های علمی و فکری این سرزمین که پس از گذشت قرن‌ها، هنوز مورد توجه مراکز معتبر علمی و دانشگاهی جهان قرار دارد، بیانگر جایگاه بلند تعلیم و تعلّم در ایران است. استادان و متفکران فروتنی که اغلب نامشان در اوراق تاریخ از نگاه‌ها پنهان می‌ماند، اما همّت این تلاشگران گمنامِ عرصه دانایی است که گنجینه‌هایی از معارف و شخصیت‌های علمی را برای ملت‌ها می‌سازند.

اینجانب، با گرامی‌داشت یاد و خاطره استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک عید بزرگ و سعید فطر از خداوند متعال، رستگاری، عزت و کرامت همگان را مسئلت می‌نمایم و از همکاران گرامی دعوت می‌کنم بیش از گذشته با توجه به مسئولیت خطیرحرفه‌ای و اجتماعی خود، در عرصه دانشگاه با مشارکت فعال و روزافزون، در طرح ایده‌های نوآورانه و تولید محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین، رافع مشکلات و باعث پیشرفت کشور باشند.

در خاتمه، ضمن تبریک روز معلم، همّت و حمیّت همه همکاران عزیز را ارج می‌نهم و سلامتی و دوام توفیق آنان را از خداوند بزرگ مسألت ‌دارم.

 

سعداله نصیـری قیـداری

رئیس دانشـگاه شهید بهشتی

اردیبهشت 1401

افزودن نظرات