معرفی طرح و شیوه ثبت نام

 

ازدواج یک نیاز فطری بشری است. ازدواج راهکاری برای نجات از سرگردانی، احساس امنیت، تکامل اجتماعی، تداوم نسل و ارضای صحیح غرایز جنسی است. ​در آموزه های دینی ما نیز در مورد امر ازدواج توصیه های بسیار ​​​شده است. در راستای تسهیل در این امر مهم، موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان طرح ملی همسان گزینی را ارائه و به اجرا درآورده است.

    طرح هدا (همسان گزینی دانشگاهی ایران) اجرای طرح ملی همسان گزینی در دانشگاه ها است که با همکاری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان اجرا می شود. این طرح  ارائه دهنده راهکاری است که می تواند به روشی نوین با تسهیل در امر ازدواج و همسان یابی، گامی موثر در راستای گسترش فرهنگ ازدواج، از طریق انتخاب صحیح با محوریت خانواده، بردارد. 
    طرح هدا با تلفیقی از شیوه های سنتی (احیای سنت خواستگاری) و تکنولوژی مدرن (استفاده از سیستم فناوری اطلاعات) به یاری جوانان دانشگاهی طالب ازدواج (که قشر عظیمی از جامعه جوان در سن ازدواج را تشکیل می دهند) پرداخته است.

 
  ویژگی های طرح هدا:
 1) تسهیل در فرآیند راستی آزمایی: چون این طرح در دانشگاه ها اجرا می شود و مشخصات دقیق دانشجویان در مدارک ثبت نام آن ها درج شده است، فرآیند راستی آزمایی که مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی می باشد، بسیار آسانتر خواهد بود .
 2) اختصاصی بودن شبکه معرفین: در طرح هدا،  معرفان عمدتا​" از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها هستند و به همین دلیل اعضای شبکه برخاسته از خود دانشگاه ها بوده و فرآیند نظارت به سهولت امکان پذیر است.
 3) سهولت یافتن افراد همسان: در این طرح مخاطبان همگی دانشجو و تحصیل کرده هستند و به مراتب همسانی و کفویت بیشتری وجود دارد.
 4) فراگیری بیشتر از 90 درصد جامعه جوان: در طرح همسان گزینی تبیان مخاطبان جامعه جوانان مجرد در سن ازدواج هستند که بیشتر از 90 درصد آن ها عضو جامعه دانشجویی و مخاطب طرح هدا می باشند .
  5) بهره گیری از تسهیلات دانشگاهی: دانشجویانی که از طریق طرح هدا ازدواج کنند با توجه به امکانات دانشگاه مربوطه می توانند از برخی تسهیلات دانشگاهی استفاده کنند . (اختصاص تسهیلات منوط به نظر و موافقت مسئولین مربوطه در هر دانشگاه می باشد).
   از آنجا که ازدواج یک نیاز فطری انسان است، پویا بودن جوانان در این زمینه قطعا​"​ در ایجاد روحیه شادتر و افزایش امیدواری آنان به آینده ای روشن و هدفمند، تاثیر بسزائی خواهد داشت و این مهم گامی در جهت اعتلای سلامت همه جانبه جامعه خواهد بود.
متقاضیان عزیزی که مایلند در این طرح ثبت نام کنند می توانند با مراجعه به آدرس صفحه هدا hoda.sbu.ac.ir  و ورود به لینک ثبت نام الکترونیکی متقاضیان ازدواج (لینک آبی رنگ در انتهای همین صفحه) و وارد کردن یکی از کدهای زیر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 یادآور می ­شود آیکون طرح هدا در صفحه اصلی سایت دانشگاه شهید بهشتی درج شده و علاقه­ مندان می­ توانند با کلیک روی آیکون طرح هدا به صفحه هدا در دانشگاه شهید بهشتی به آدرس  hoda.sbu.ac.ir  وارد شوند و با کلیک بر روی لینک متقاضیان ازدواج نسبت به ثبت­ نام خود اقدام نمایند.​ 

اعضای اولیه کانون حامیان نخبگان سرخه

 

    نکات مهم:

1) متقاضیان محترم دقت نمایند که کد معرف 20000 صرفا" ویژه اساتید و پزشکان و فرزندان آن- ها می باشد. چنانچه ثبت نام شدگان با این کد دارای شرایط فوق نباشند نام آن ها از لیست حذف خواهد شد. (دانشجویان پزشکی عمومی شامل این کد نمی شوند.)


 2) کلیه متقاضیان ازدواج که در سایت هدا  (hoda.sbu.ac.ir )  ثبت نام می کنند موظفند عملیات ثبت نام را بطور کامل انجام دهند، تکمیل فرم مشخصات، آپلود مدارک، پاسخگویی به دو پرسشنامه روان شناختی تا پیغام اتمام عملیات روی سیستم ظاهر شود. متقاضیان بعد از این مرحله منتظر باشند تا از دفتر هدا جهت مصاحبه حضوری با آنها تماس گرفته شود. بعد از انجام مصاحبه متقاضی در فرایند معرفی قرارخواهدگرفت.
•     فقط کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، می توانند در طرح هدا ثبت نام کنند.
•    متقاضیان ثبت نام به جای فیش تلفن، عکس جدید (پرسنلی یا غیر پرسنلی) خود را آپلود نمایید.
•    هنگام مصاحبه، ارائه اصل مدارک و نیز یک قطعه عکس ضروری است.


 3) از کلیه متقاضیانی که مراحل ثبت نام خود را تکمیل نکرده اند درخواست می شود با ورود مجدد به لینک متقاضیان ازدواج و با مراجعه به پروفایل خود (با استفاده از کد رهگیری که سیستم به شماره همراه یا آدرس ایمیل آنها ارسال می کند) نسبت به تکمیل عملیات ثبت نام خود اقدام نمایند، در غیر این صورت دفتر هدا از ارائه خدمات به ایشان معذور خواهد بود. 


 4) کارشناسان دفتر هدا نهایت دقت را در انتخاب و معرفی فرد همسان اعمال می کنند. قطعا" و منطقا" موارد معرفی شده همه خواسته های متقاضیان محترم را دارا نخواهد بود. لذا به عزیزان اکیدا" توصیه می شود در تصمیم گیری ها با توجه به شرایط خودتان (خانوادگی، فرهنگی، تحصیلات، اقتصادی و ...) منطق را حاکم کنید و از لحاظ کردن شرایط غیر منطقی در انتخاب خود جدا" پرهیز کنید.


 5) متقاضیان عزیزی که از تاریخ تکمیل ثبت نام آنها حداکثر بمدت یکماه گذشته و هنوز از دفتر هدا با آنها تماس گرفته نشده است، می توانند با شماره 29905095 تماس گرفته و وضعیت پرونده خود را پیگیری نمایند.   


 6) متقاضیان عزیز دقت داشته باشند، چنانچه متقاضی موارد معرفی شده به ایشان را به دلایلی که از نظر کارشناسان دفتر هدا غیر منطقی است، به دفعات رد کند (حداکثر 4 مورد)، پرونده متقاضی به مدت حداقل 3 ماه بایگانی خواهد شد و چنانچه این امر تکرار شود (به تشخیص کارشناسان) پرونده شخص به طور کامل از سیستم حذف خواهد شد.


7) مهم   مهم   مهم no
  اطلاعاتی که در پروفایل متقاضیان توسط آنها پر می شود، بر اساس خود اظهاری اشخاص بوده و مسئولیت صحت و سقم اطلاعات وارد شده (به جز مدارک قابل احراز) به عهده شخص متقاضی می باشد و دفتر هدا هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات وارد شده افراد ندارد.
تأکید می گردد این دفتر هیچ شناختی از متقاضیان نداشته و چنانچه دو نفر به هم معرفی شوند، وظیفه تحقیق و بررسی صحت و سقم اطلاعات به عهده طرفین می باشد و دفتر هدا هیچ مسئولیتی در برابر اطلاعات نادرست درج شده (به جز بخش مدارک) ندارد.

    

متقاضیان گرامی جهت آشنائی با نحوه ثبت نام، می توانند راهنمای ثبت نام را مطالعه نمایند.
​​دقت کنید حتماَ باید یکی از کدهای معرفین طرح هدا ثبت ​شود. (جدول زیر) ​​

 

راهنمای ثبت نام

214107139242371226470501571553133129893.jpg

 

کدهای معرفین هدا

کد اختصاصی

ویژه اساتید و پزشکان و فرزندان آنها

20000

کد عمومی هدا

دانشجویان و فارغ التحصیلان

21927

نهاد رهبری

دانشگاه شهید بهشتی

22193

 

 

لینک های ثبت نام

 

 

ارتباط با ما

تلفن

دفتر هدا: 29905095 ـ 29905093

کارشناس نهاد رهبری: 29905092

پست الکترونیکی

hoda.sbu.ac.ir@gmail.com 

نشانی

ضلع غربی دانشکده ادبیات، روبروی مسجد دانشگاه، جنب خانه فرهنگ دانشجویی، دفتر طرح هدا

 

 
محمد اسماعیل منصوری اوزبیک

 

​​  ​cool توجه:

  •  متقاضیان عزیز لازم است به هنگام ثبت نام، مدارک خود را در سایت بارگذاری نمایند.
  • متقاضیان به هنگام مصاحبه حضوری حتما" اصل مدارک خود را  همراه داشته باشند.
  • تلفن های دفتر هدا تا ساعت 3 بعدازظهر (وقت اداری)، پاسخگوی متقاضیان محترم می باشد.
  • دفتر هدا روزهای پنج شنبه و جمعه تعطیل می باشد.
  • متقاضیان عزیز در غیر از ساعت اداری می توانند پیغام های خود را به شماره  09102150434​  از طریق واتساپ یا تلگرام ارسال نمایند.
 
 
 
 
 

 
​​